גורמים לנשירת שיער

גורמים לנשירת שיער

עבור רבים מאיתנו, השיער הוא לא פחות מאשר כרטיס הביקור והדבר המאפיין את המראה הכללי שלנו יותר מכול. לפיכך, אין זה מפתיע כי נשירת שיער מיצבה את עצמה כאחת מן הסוגיות האסתטיות היותר מדוברות בקרב נשים וגברים כאחד. הופעתם של אזורים דלילים ותהליך הדרגתי של התקרחות, נתפסים על ידי רבים כמטרד של ממש העלול גם לפגוע בביטחון העצמי ובמצב הרוח.

במאמר הבא ריכזנו מספר עובדות חשובות על נשירת שיער, הגורמים לו ודרכי טיפול.

גורמים לנשירת שיער

כמו תופעות בריאותיות רבות נוספות, גם נשירת שיער איננה נובעת מגורם אחד בלבד וחשוב להפריד כל מקרה לגופו. לאורך השנים, ערכו מדענים מגוון רחב של מחקרים ומצאו כי הסיבות העיקריות המובילות להידללות השיער ונשירתו הינן:

גורם גנטי

לגורם הגנטי עוד טרם נמצא הפתרון הראוי שיאפשר את מניעת הנשירה. המדע נוהג לשייך את נשירת השיער כתוצאה מגנטיקה, בעיקר בתהליכים הורמונליים שונים המחלישים את שורש השערה. הורמון זה עונה לשם DHT והוא מצוי ברמות גבוהות יותר בקרב גברים. לפיכך, תופעות של התקרחות מלאה אינן שגורות בקרב נשים אצלן עיקר התופעה מסתכמת בהידללות הדרגתית.

גורם חיצוני

כולנו נוהגים לטפח את שיערנו ולהקנות לו את הצורה שתעניק לנו מראה מחמיא שקוצר מחמאות. עם זאת, טיפוח עקבי של השיער עלול גם להוביל לתוצאות הפוכות כאשר רבים מאיתנו נוהגים להשתמש באופן תכוף במייבשי שיער ושלל תכשירים דוגמת צבעים וגוונים. שימוש תכוף מדי או בחירה לא נכונה של תכשירים, עלולה להוביל בין היתר לתופעות של ייבוש השיער והיחלשות הזקיקים. באופן הדרגתי ייתכן שנחוש בהידללות מסוימת אותה ניתן להפחית דרך שימוש בתכשירים הגנתיים דוגמת שמפו ללא מלחים ומסכות שונות.

גורם רפואי

האופן שבו גופנו מגיב לשינויים מסוימים, משתנה בין אדם לאדם. תוספים תזונתיים שונים, תרופות ומחלות כאלו ואחרות עלולים להביא לנשירה הדרגתית של השיער. במקרים אלו מומלץ לזהות מוקדם ככל הניתן, את אותם התוספים והתרופות אשר גורמים לנשירה. במקרים רבים, הפסקת נטילת תרופות כאלו ואחרות, תביא לעצירת התופעה ולצמיחה מחודשת. במקרים שכאלו חשוב שלא להסתמך על טיפים ממאמר כזה או אחר ולגשת באופן מידי לרופא לצורך קבלת ייעוץ.

דילוג לתוכן
0