צביעת שיער בבית – טיפים מקצועיים לביצוע התהליך בצורה נכונה

צביעת שיער בבית

צביעת שיער בבית היא האופציה הזולה, והקלה וגם חוסכת זמן רב בשהייה אצל הספר.  בכדי להצליח לבצע צביעת שיער ביתית, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון. במאמר הזה, נלמד איך עושים זאת נכון ולקבל תוצאה מושלמת.

הכינו מראש כלי צביעה ומוצרים נדרשים

הנה רשימה של המוצרים הנדרשים לצביעת שיער בבית:
1. צבע לשיער – בחירת הצבע חשובה מאוד. גם מבחינת איכותו – מותג מוכר וגם מבחינת בחירת בגוון שיהיה בהתאם לצבע השיער הקיים ולסוג הצבע שרצית להשיג.
2. הוראות שימוש בצבע – כל צבע חייב לכלול מסמך הוראות שימוש. חשוב לקרוא את בקפידה טרם הצביעה.
3. מסרק רחב, רצוי מסרק מזלג אם יש, לסירוק לאחר הצביעה – כשהצבע על הראש.
4. שיכמית / פלרינה, ישנם חלוקים חד פעמיים להגנה על הבגדים בעת צביעת השיער.
5. כלי ערבוב –  קערה לערבוב צבע ומברשת צבע. מברשת צבע עם ידית דקה שתעזור לך לחלק את השיער. מברשת צביעה רחבה מומלצת לרב סוגי השיער, למעט שיער קצר ודליל.
6. כפפות – להגנה על הידיים.
7. קליפסים – לחלוקת השיער. זה יקל עליך במהלך הצביעה וחשוב לצביעה אחידה. רוצים קליפסים חזקים ועמידים כמו במספרה? לחצו כאן!
8. להכין אמצעי ניקוי הצבע מהפנים.  אם הכתם עדיין טרי סבון ומים יספיקו. במידה והכתם יבש נפרט בהמשך איך להסיר אותו בקלות.

 

הנה כמה טעויות נפוצות שכדאי להימנע מהן בעת צביעת שיער בבית:

צביעת שיער בבית

1. בחירת גוון לא נכון: הקפידו לבחור גוון שמשלים את גוון העור וקרוב לצבע השיער הטבעי. הימנעי במיוחד מבחירת כהה מדי.
2. במקרה של צביעת שורשים, חוסר הקפדה על מריחת הצבע רק על איזור הצמיחה החדשה.
3. שימוש במוצרים שפג תוקפם: בדקי את תאריך התפוגה על הצבע ומוצרים אחרים במיוחד אלו שנשארו פתוחים, והימנעו משימוש במוצרים שפג תוקפם, שכן הדבר עלול לגרום נזק לשיער.
4. צביעת השיער על שיער חפוף ורטוב עוד טעות מנפוצה. הצביעה תהיה תמיד על שיער לא חפוף ויבש.
5. טעות נפוצה- כיסוי השיער לאחר צביעה בבית. אין לכסות אותו! חשוב שהשיער יהיה מאווורר כדי להקל על החמצון.
6. יש להימנע מישיבה במקום קריר בזמן הספיגה של הצבע. צבע נספג טוב יותר ומהר יותר בחום.
7. כאשר השיער אינו מחולק לחלקים ולשבילים דקים. הצבע מתקבל לא אחיד. יתרה מזאת מומלץ למרוח את הצבע כשהמברשת כמעט מקבילה לראש ולא אנכית לראש.
8. שימוש במים חמים: הימנעי מלשטוף את השיער במים חמים, מכיוון שהדבר עלול לגרום לצבע לדהות מהר יותר. השתמש במים קרירים או פושרים במקום זאת.
9. שימוש יתר בכלי עיצוב חום: כלי עיצוב בחום כמו מגהצים שטוחים ומגהצים מסתלסל עלולים להזיק לשיער ולגרום לצבע לדהות מהר יותר. נסו להגביל את השימוש בכלים אלו או השתמשו בשמן סרום מגן חום.
10. אי טיפוח השיער: לאחר צביעת השיער, הקפידו להשתמש במסכה לשיער ללא מלחים ומלאת חומרים מזינים כדי לסייע בשיקום הלחות ומניעת נזקים.
 מסכה לשיער ביתית מומלצת הנבחרת שלנו היא מסכת Go free נטולת מלחים מזיקים.
11. שיער רטוב בעת צביעה, גורם לדילול החמצן שבצבע. זה יכול להיות מועיל רק במידה ואת רוצה להשפיע פחות על אורכי השיער ואת המתקדת בצביעת השורשים.

צביעת שיער בבית

איך לצבוע את השיער בבית – טיפים והמלצות

כדי להבטיח תוצאות מוצלחות בצביעת שיער בבית, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון. קודם כל קראו את הפסקה הקודמת על טעויות בעת צביעת שיער בבית והמנעו מהם!
1. קראו את ההוראות בקפידה – חשוב לקרוא את ההוראות על גבי הצבע בקפידה במיוחד אם לא השתמשתם בו בעבר. אם יש לכם שאלות או ספקות, תמיד תוכלו להתייעץ עם מומחה.
2. עשו בדיקת רגישות – לפני שאתם מתחילים לצבוע את השיער בצבע חדש, עשו בדיקת רגישות מרחו פס על עור. לוודא שאין לכם רגישות לחומרי הצבע.
3. יש לחכות עם החומר על הראש במקום חמים ולא קריר. הצבע מגיב מהר יותר בחום.
4. שבי במקום מאוורר במהלך הצביעה ואחריה. אין לכסות את השיער.
4. צבעו על שיער יבש ולא חפוף.
5 .לצביעה אחידה חלקו את השיער לשבילים ע”י תפיסתם בקליפס.
6. הגנו על העור – מרחי על האזורים הצמודים לשיער שכבת קרם לחות או שפתון לפני שימוש בצבע שיער. דאגו להגן על העור סביב הקרקפת. נקו מיד כשהכתם הופיע.

איך להסיר כתמי צבע שיער מהפנים לאחר צביעת שיער בבית?

במידה וכתם עדיין רטוב ולא יבש סבון ומים יספיקו. במידה והכתם התיבש כבר, שי כמה אופציות פשוטות להסיר אותו עם אמצעים שיש בבית, בחרו אחד מאלה:
א. משחת שיניים (ללא ג’ל)- עסי את הכתם בעזרת האצבעות או צמר גפן קטן. חכי כ 5 דקות ושטפי במים חמים.
ב. סודה לשתייה – ערבבי כף סודה לשתייה במעט מים – צריך להתקבל מרקם שמנת, מרחי על כתם הצבע ועסי מעט. הסירי באמצעות צבר גפן ספוג במים חמימים.
ג. שמן זית– יש בכל בית וכדאי להעדיף אותו המידה ועור הפנים שלך רגיש. באמצעו האצבע עסי את הכתם. הבעיה שצריך לחכות כ – 7-8 שעות עם השמן על הכתם. מה שבטוח זה רק יועיל לעור הפנים שלך באופן כללי…
ד. אלכוהול – במידה ועור הפנים שלך רגיש או יבש האלכוהול לא יתאים. להסרת כתם צבע שיער, שפכי מעט מן האלכוהול על צמר גפן וטפחי קלות על אזור הכתם. לאחר מכן , שטפי היטב באמצעות מים חמים וסבון.

איך למנוע מראש כתמי צבע במהלך צביעת שיער בבית:

מרחי על האזורים הצמודים לשיער שכבת קרם לחות או שפתון לפני שימוש בצבע שיער.

השתדלי לנקות באופן מיידי כתמי צבע שהתגלו במהלך הצביעה הביתית באמצעות מטלית לחה.

לסיכום, צביעת השיער בבית יכולה להיות דרך נוחה וחסכונית (גם בכסף וגם בזמן) לשנות את המראה שלך. עם זאת, חשוב לעקוב אחר ההוראות בקפידה ולנקוט באמצעי זהירות כדי למנוע נזק לשיער שלך.
לבחירת צבעים מובחרים לשיער, ניתן לבקר באתר היירליין בקטגורית צבעי שיער 
דילוג לתוכן
0